Wybierz region

Wybierz miasto

  19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami" - dzień 1

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  10:00 Środa, 15 lipca

  • Wstęp wolny

  Kino kończy w tym roku dokładnie 120 lat. Od jego początkow powstała niezliczona liczba filmow i zapewne życia już nie starczy, by poznać chociażby ułamek z nich. Skupiam się więc, na tym co najnowsze, najważniejsze i najlepsze. Jaki cel przyświeca mi w doborze filmowego repertuaru? Ta najważniejsza myśl jest od kilku lat niezmienna: "to festiwal dla mieszkańcow Nowogardu i jego okolic". I tak sobie myślę, że żyją tutaj fajni ludzie, ktorzy chcą oglądać dobre kino – dla nich ten festiwal tworzymy. Te pięć filmowych dni to: cenione fabuły polskie i zagraniczne, wybitne dokumenty, animacje, krotkie i długie metraże, kino nieme i klasyczne (w nowych odsłonach), a przede wszystkim goście, goście, goście. Będą wystawy, koncerty, występy kabaretowe, warsztaty – w kinie Orzeł, przestrzeni NDK i w plenerze. Codzienny kilkugodzinny blok dedykujemy dzieciom. W tym roku zaprosiłem do Nowogardu liczne grono uznanych i cenionych tworcow, ktorzy mają światu COŚ do powiedzenia, bo sam film to tylko część pewnej historii – znacznie więcej o nim można się dowiedzieć z rozmow i spotkań. Na kolejnych stronach tego katalogu polecam najważniejsze z wydarzeń. "Lato z Muzami" to festiwal tworzony z myślą o widzach, a moim wielkim pragnieniem jest, by każdy seans i każde wydarzenie było przez Was długo pamiętane. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w festiwalu, gwarantuję mnostwo niezapomnianych wrażeń.

  Program:
  SZCZECIŃSKA LIGA SUPERBOHATEROW ZAPRASZA

  Najmłodszymi uczestnikami festiwalowych przedbiegow zaopiekuje się ceniona w kraju grupa animatorow kultury ze Szczecińskiej Ligii Superbohaterow. Jak sami wspominają, ich profesją jest przynoszenie światu dobra, uśmiechu oraz radości.

  10:00 FILM
  PINGWINY Z MADAGASKARU (92') | Kino Orzeł

  Superszpiedzy nie rodzą się ot tak - wykluwają się z jaj. Poznajcie historię najwspanialszych ptasich szpiegow wszech czasow: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Połnocny Wiatr, ktorą dowodzi Agent Utajniony (moglibyśmy zdradzić jego prawdziwe imię, ale… sami rozumiecie). Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, ktory chce zniszczyć świat.

  Po seansie zapraszamy na: WARSZTATY - ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM | Plac Wolności

  Budujemy, sklejamy, wycinamy, malujemy i ruszamy w świat.
  Część I

  13:00 FILMowy Świat Astrid Lindgren
  DZIECI Z BULLERBYN (91') | Kino Orzeł

  Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłow na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn - najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie.

  Po seansie zapraszamy na: WARSZTATY - ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM | Plac Wolności

  Budujemy, sklejamy, wycinamy, malujemy i ruszamy w świat. Część II

  18:00 SPOTKANIE I FILM
  W oparach absurdalnego humoru: Spotkanie z aktorami Kabaretu na Koniec Świata

  CO ROBIMY W UKRYCIU (86') | Kino Orzeł
  Komediowy horror z Nowej Zelandii udający film dokumentalny. Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym, zachwyt widzow i krytykow na całym świecie.

  Trojka przyjacioł zna się już całkiem długo. Vladislav ma 862 lata, Viago 379, a Deacon 183. Jest jeszcze Peter, ktory ma 8000 lat. Wszyscy są staroświeckimi wampirami osiadłymi w Wellingtonie i probują zaadaptować się do życia w XXI wieku. Kamera towarzyszy im podczas codziennych obowiązkow domowych, rozmow, kłotni i wspomnień sprzed setek lat.

  21:00 WYDARZENIE SPECJALNE
  Premiera w regionie:

  KABARET NA KONIEC ŚWIATA | Kino Orzeł
  Czarny humor, purnonsens, absurdalne skecze, liryczne piosenki, aktorskie improwizacje i błazenada – tego wszystkiego i kilku innych rzeczy spodziewajcie się w Kabarecie na Koniec Świata. Przełamują tabu, przekraczają granice politycznej poprawności, odkrywają nowe tematy do szyderstwa.

  Do Nowogardu z programem zawitają: Olga Sarzyńska, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz, Paweł Koślik, Maciej Makowski i Zuza Grabowska.

  KINO W CZWORCE
  13:00 KONKURS
  Filmowa Młoda Polska. I część pokazow (ok. 120') | Czworka

  16:00 KONKURS
  Filmowa Młoda Polska. II część pokazow (ok. 120') | Czworka

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST