Wybierz region

Wybierz miasto

  19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami" - dzień 2

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  10:00 Czwartek, 16 lipca

  • Wstęp wolny

  Kino kończy w tym roku dokładnie 120 lat. Od jego początkow powstała niezliczona liczba filmow i zapewne życia już nie starczy, by poznać chociażby ułamek z nich. Skupiam się więc, na tym co najnowsze, najważniejsze i najlepsze. Jaki cel przyświeca mi w doborze filmowego repertuaru? Ta najważniejsza myśl jest od kilku lat niezmienna: "to festiwal dla mieszkańcow Nowogardu i jego okolic". I tak sobie myślę, że żyją tutaj fajni ludzie, ktorzy chcą oglądać dobre kino – dla nich ten festiwal tworzymy. Te pięć filmowych dni to: cenione fabuły polskie i zagraniczne, wybitne dokumenty, animacje, krotkie i długie metraże, kino nieme i klasyczne (w nowych odsłonach), a przede wszystkim goście, goście, goście. Będą wystawy, koncerty, występy kabaretowe, warsztaty – w kinie Orzeł, przestrzeni NDK i w plenerze. Codzienny kilkugodzinny blok dedykujemy dzieciom. W tym roku zaprosiłem do Nowogardu liczne grono uznanych i cenionych tworcow, ktorzy mają światu COŚ do powiedzenia, bo sam film to tylko część pewnej historii – znacznie więcej o nim można się dowiedzieć z rozmow i spotkań. Na kolejnych stronach tego katalogu polecam najważniejsze z wydarzeń. "Lato z Muzami" to festiwal tworzony z myślą o widzach, a moim wielkim pragnieniem jest, by każdy seans i każde wydarzenie było przez Was długo pamiętane. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w festiwalu, gwarantuję mnostwo niezapomnianych wrażeń.

  Program:
  SZCZECIŃSKA LIGA SUPERBOHATEROW ZAPRASZA:

  Najmłodszymi uczestnikami festiwalowych przedbiegow zaopiekuje się ceniona w kraju grupa animatorow kultury ze Szczecińskiej Ligii Superbohaterow. Jak sami wspominają, ich profesją jest przynoszenie światu dobra, uśmiechu oraz radości.

  10:00 FILM
  KOPCIUSZEK (101') | Kino Orzeł

  Losy młodej Elli, corki kupca, ktory po śmierci jej matki ponownie się żeni. Chcąc wesprzeć kochającego ojca, dziewczyna z radością przyjmuje pod dach rodzinnego domu macochę i jej corki: Anastazję i Gryzeldę. Jednak kiedy ojciec niespodziewanie umiera, Ella jest zdana na łaskę i niełaskę zazdrosnej i bezwzględnej nowej rodziny.

  Po seansie zapraszamy na: WARSZTATY - ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM | Plac Wolności

  Budujemy, sklejamy, wycinamy, malujemy i ruszamy w świat. Część I

  13:00 FILM Mowy Świat Astrid Lindgren
  RONJA, CORKA ZBOJNIKA (126') | Kino Orzeł

  Ronja i Birk przychodzą na świat w tę samą burzową noc. Ona jest corką Matta, herszta zbojeckiej bandy. On zaś synem Borka - największego przeciwnika Matta. Mijają lata, Ronja i Birk dorastają i zaprzyjaźniają się ze sobą mimo sprzeciwu ojcow. Czy uda mi się pogodzić groźnych zbojnikow?

  Po seansie zapraszamy na: WARSZTATY - ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM | Plac Wolności

  Budujemy, sklejamy, wycinamy, malujemy i ruszamy w świat.
  Część II

  16:00 FILM
  Wydarzenie kina światowego!

  DZIKIE HISTORIE (122') | Kino Orzeł

  Absolutnie szalona komedia, ktorej bohaterami jest sześć osob na skraju załamania nerwowego, mowiących światu "dość!". Wyprodukowany przez Pedro Almodovara konkurent "Idy" do tegorocznego Oscara.

  Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałow wybuchowych i panna młoda - każda z tych osob pochodzi z zupełnie innego świata i pozornie nic ich ze sobą nie łączy. Jednak wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, ktore każdy z nas przeżywa każdego dnia: gadatliwy pasażer na miejscu obok, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spoźnienie do domu z pracy, pirat drogowy...

  18:30 FILM
  Premiera w regionie:

  KROLOWA CISZY (80') | Kino Orzeł
  Jeden z najlepszych polskich filmow dokumentalnych ostatnich miesięcy. Produkcja HBO Europe, ktora zdobyła nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Po seansie spotkanie z reżyserką Agnieszką Zwiefką.

  Denisa jest małą romską dziewczynką, ktora mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mowić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rowieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspolnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i wykorzystują je do zabawy. Gdy dorośli członkowie romskiej społeczności zmagają się z biedą, wykluczeniem i codzienną niechęcią, Denisa tańczy wśrod kur, psow i dzieci. Dzięki tańcowi i wyobraźni żyje w swoim świecie, w ktorym może robić to, na co ma ochotę i wyrazić emocje, o ktorych nie może opowiedzieć.

  20:30 FILM
  Najlepszy film dokumentalny 2014 roku

  CITIZENFOUR (114') | Kino Orzeł
  Nagrodzony w tym roku Oscarem film dokumentalny, ktorego bohaterem jest Edward Snowden, wrog numer jeden władz amerykańskich. Oskarżony o zdradę za to, że pokazał światu jak władza nadużywa swoich praw i inwigiluje nas każdego dnia. Fascynujący portret człowieka, chcącego zmienić świat.

  Reżyserka Laura Poitras pracowała nad filmem od kilku lat, gdy w styczniu 2013 roku otrzymała serię kodowanych e-maili od anonimowego źrodła określającego siebie mianem „Citizen Four”. Ich autor pisał, że ma dowody na nielegalne podsłuchy na wielką skalę prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) we wspołpracy z wieloma zagranicznymi służbami. Czy godzimy się na życie pod kontrolą, ktora nie zna granic? Czy jesteśmy zainteresowani walką o swoją prywatność? Laura Poitras pracując nad filmem, była wielokrotnie zatrzymywana przy przekraczaniu granicy z USA, a po premierze światowej filmu przeniosła się do Berlina.

  KINO W CZWORCE
  13:00 KONKURS
  Filmowa Młoda Polska. III część pokazow (ok. 120') | Czworka

  16:00 KONKURS
  Filmowa Młoda Polska. IV część pokazow (ok. 120') | Czworka

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST