Wybierz region

Wybierz miasto

  19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami" - dzień 3

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  10:00 Piątek, 17 lipca

  • Wstęp wolny

  Kino kończy w tym roku dokładnie 120 lat. Od jego początkow powstała niezliczona liczba filmow i zapewne życia już nie starczy, by poznać chociażby ułamek z nich. Skupiam się więc, na tym co najnowsze, najważniejsze i najlepsze. Jaki cel przyświeca mi w doborze filmowego repertuaru? Ta najważniejsza myśl jest od kilku lat niezmienna: "to festiwal dla mieszkańcow Nowogardu i jego okolic". I tak sobie myślę, że żyją tutaj fajni ludzie, ktorzy chcą oglądać dobre kino – dla nich ten festiwal tworzymy. Te pięć filmowych dni to: cenione fabuły polskie i zagraniczne, wybitne dokumenty, animacje, krotkie i długie metraże, kino nieme i klasyczne (w nowych odsłonach), a przede wszystkim goście, goście, goście. Będą wystawy, koncerty, występy kabaretowe, warsztaty – w kinie Orzeł, przestrzeni NDK i w plenerze. Codzienny kilkugodzinny blok dedykujemy dzieciom. W tym roku zaprosiłem do Nowogardu liczne grono uznanych i cenionych tworcow, ktorzy mają światu COŚ do powiedzenia, bo sam film to tylko część pewnej historii – znacznie więcej o nim można się dowiedzieć z rozmow i spotkań. Na kolejnych stronach tego katalogu polecam najważniejsze z wydarzeń. "Lato z Muzami" to festiwal tworzony z myślą o widzach, a moim wielkim pragnieniem jest, by każdy seans i każde wydarzenie było przez Was długo pamiętane. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w festiwalu, gwarantuję mnostwo niezapomnianych wrażeń.

  Program:
  SZCZECIŃSKA LIGA SUPERBOHATEROW ZAPRASZA:

  Najmłodszymi uczestnikami festiwalowych przedbiegow zaopiekuje się ceniona w kraju grupa animatorow kultury ze Szczecińskiej Ligii Superbohaterow. Jak sami wspominają, ich profesją jest przynoszenie światu dobra, uśmiechu oraz radości.

  10:00 FILM
  WIELKA SZOSTKA (108') | Kino Orzeł
  Wypadek podczas pokazow robotyki staje się początkiem serii wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu całego miasta San Fransokyo. Pragnąc odkryć źrodło zagrożenia i zapobiec zbliżającej się katastrofie, Hiro wraz z przyjaciołmi - nieustraszoną ryzykantką, neurotycznym miłośnikiem porządku, genialną chemiczką, zwariowanym fanem komiksow oraz nieco nadopiekuńczym Baymaxem - tworzy Wielką Szostkę ultranowoczesnych bohaterow. Czy nowoczesne technologie i przyjaźń wystarczą, by pokonać tajemniczego przeciwnika?

  Po seansie zapraszamy na: WARSZTATY - ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM | Plac Wolności

  Budujemy, sklejamy, wycinamy, malujemy i ruszamy w świat. Część I

  13:00 FILMMowy Świat Astrid Lindgren
  NILS PALUSZEK (72') | Kino Orzeł

  Pięcioletni Bertil nudzi się, gdy jego rodzice są w pracy. Pewnego dnia poznaje Nilsa Paluszka, skrzata, ktory potrzebuje pomocy w walce z wielkimi szczurami. Bertil za sprawą magii zostaje zmniejszony do rozmiarow Nilsa. Z tej perspektywy świat wygląda zupełnie inaczej i nie ma już mowy o nudzie.

  Po seansie zapraszamy na: WARSZTATY - ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM | Plac Wolności

  Budujemy, sklejamy, wycinamy, malujemy i ruszamy w świat.
  Część II

  18:00 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU
  Wernisaż wystawy malarstwa Adama Olejniczaka "Fragmenty osobiste" | atelier NDK

  Odsłonięcie pamiątkowej tablicy honorującej dokonania Janusza Zaorskiego | atelier NDK

  BARYTON (92') | Kino Orzeł

  Film w reżyserii Janusza Zaorskiego, tegorocznego laureata nagrody Lauru Cisowego za wybitne zawodowe osiągnięcia.

  Akcja rozgrywa się w ostatnich dniach stycznia 1933 r. Do Polski, do rodzinnego miasta, przyjeżdża głośny w świecie baryton operowy Taviatini. Towarzyszą mu piękna żona Sophie, jej kuzyn Froelich, sekretarz Artur Netz i inni. Mistrz mimo sławy i powodzenia, jest znużony i zaniepokojony. W rolach głownych Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Fronczewski, Małgorzata Pieczyńska. Nagroda Głowna Jury festiwalu filmow polskich w Gdańsku.

  W PLENERZE
  17:00 KONCERT OPERETKOWY

  20:30 OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU | Scena Plenerowa
  Uroczyste wręczenie Honorowego Lauru Cisowego za reżyserskie osiągnięcia dla Janusza Zaorskiego.

  KONCERT ZESPOŁU CZARNO-CZARNI | Scena Plenerowa

  Wspolne zamiłowanie do brzmień czystego rock and rolla i klimatu muzycznego lat 60-tych dały początek muzyce Czarno-Czarnych. Ich pierwszy krążek ukazał się w 1998 roku. Płyta powstała z pasji i radości wspolnego grania, Czarno-Czarni z dnia na dzień dołączyli do grona najpopularniejszych polskich zespołow.

  CO MI ZROBISZ, JAK MNIE ZŁAPIESZ (99') | Scena Plenerowa

  Absurdy PRL-u bawią do dziś. Odrestaurowana cyfrowo klasyka polskiej komedii. Genialny film Stanisława Barei ze scenariuszem reżysera oraz Stanisława Tyma. W roli głownej Krzysztof Kowalewski.

  KINO W CZWORCE / SALA STRACHU

  PO POŁNOCY:
  SKLEPIK Z HORRORAMI (70') | Czworka
  Klasyczna pozycja kina klasy B zrealizowana przez Rogera Cormana - krola B-Movies, zdobywcy Oscara za całokształt pracy tworczej. W swoim dorobku jako reżyser i producent ma ok 300 pozycji. "Sklepik' zajmuje wśrod nich uprzywilejowane miejsce. Podszyta absurdem historia o krwiożerczej roślinie żywiącej się ludźmi słynie z krotkiego czasu realizacji (3 dni!) oraz legendarnego epizodu… Jacka Nicholsona.

  Spotkanie poprowadzi Patryk Tomiczek, dyrektor artystyczny festiwalu Cropp Kultowe.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST