Wybierz region

Wybierz miasto

  19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami" - dzień 4

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  10:00 Sobota, 18 lipca

  • Wstęp wolny

  Kino kończy w tym roku dokładnie 120 lat. Od jego początkow powstała niezliczona liczba filmow i zapewne życia już nie starczy, by poznać chociażby ułamek z nich. Skupiam się więc, na tym co najnowsze, najważniejsze i najlepsze. Jaki cel przyświeca mi w doborze filmowego repertuaru? Ta najważniejsza myśl jest od kilku lat niezmienna: "to festiwal dla mieszkańcow Nowogardu i jego okolic". I tak sobie myślę, że żyją tutaj fajni ludzie, ktorzy chcą oglądać dobre kino – dla nich ten festiwal tworzymy. Te pięć filmowych dni to: cenione fabuły polskie i zagraniczne, wybitne dokumenty, animacje, krotkie i długie metraże, kino nieme i klasyczne (w nowych odsłonach), a przede wszystkim goście, goście, goście. Będą wystawy, koncerty, występy kabaretowe, warsztaty – w kinie Orzeł, przestrzeni NDK i w plenerze. Codzienny kilkugodzinny blok dedykujemy dzieciom. W tym roku zaprosiłem do Nowogardu liczne grono uznanych i cenionych tworcow, ktorzy mają światu COŚ do powiedzenia, bo sam film to tylko część pewnej historii – znacznie więcej o nim można się dowiedzieć z rozmow i spotkań. Na kolejnych stronach tego katalogu polecam najważniejsze z wydarzeń. "Lato z Muzami" to festiwal tworzony z myślą o widzach, a moim wielkim pragnieniem jest, by każdy seans i każde wydarzenie było przez Was długo pamiętane. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w festiwalu, gwarantuję mnostwo niezapomnianych wrażeń.

  Program:
  10:00 FILM
  DOM (94') | Kino Orzeł

  Och to Buw, przybysz z innej planety, na ktorej wbija się jej mieszkańcom do głow, że indywidualizm to zło. Przygoda zaczyna się od niefortunnego wydarzenia. Och pragnie zaprosić inne Buwy na imprezę powitalną i niechcący wysyła maila do wszystkich, zamiast do wybranych osob, między innymi do wielkiego wroga Buwow, Gorga. Jak można się domyślać, Buwy nie są zadowolone z takiego obrotu spraw i Och musi uciekać przed ich gniewem. Z pomocą pospieszy mu Tip, ktora naszych Ocha przyjaźni, poczucia humoru, sztuki i znaczenia rodziny.

  12:00 FILMY I SPOTKANIE
  MONIKA KUCZYNIECKA - ANIMACJE Z PLASTELINY LEPSZE OD DISNEYA (60') | Kino Orzeł

  Krotkie animacje autorstwa jednej z najbardziej utalentowanych polskich reżyserek. Jej filmy, teledyski, wideo prezentacje wyrożnia forma towarzysząca ciekawej treści. Autorka pracuje z plasteliną, a materiał ten daje możliwość dowolnego kształtowania rzeczywistości. Podczas prezentacji zobaczymy najsłynniejsze i najnowsze animacje Moniki Kuczynieckiej.

  13:30 SPOTKANIE
  JANUSZ ZAORSKI - SPOTKANIE Z MISTRZEM (45') | Kino Orzeł

  Spotkanie z Januszem Zaorskim, laureatem nagrody Lauru Cisowego, reżyserem tak cenionych filmow, jak m.in.: "Awans", "Pokoj z widokiem na morze", "Dziecinne pytania", "Matka Krolow" (nagroda w Cannes), "Jezioro Bodeńskie", "Piłkarski poker", "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Haker" oraz "Syberiada polska". Wspaniały mowca, przyjaciel młodych polskich tworcow, miłośnik piłki nożnej, widzom w Nowogardzie opowie o swoim kinie, życiu i świecie.

  14:30 FILM I SPOTKANIE
  JEZIORAK (94') | Kino Orzeł

  Najlepszy polski film kryminalny od lat. Po seansie spotkanie z reżyserem Michałem Otłowskim oraz aktorem Mariuszem Bonaszewskim.

  Policjanci z prowincjonalnej komendy likwidują leśną bimbrownię. Oddział zostaje ostrzelany i jeden z policjantow zostaje ranny. Bimbrownikowi udaje się uciec. W tym samym czasie, w dryfującej po jeziorze łodce, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okoliczności jej śmierci są zagadkowe i obydwie sprawy trafiają do podkomisarz Izy Dereń. Tymczasem na komisariacie trwa nerwowe oczekiwanie. Na służbie zaginęło dwoch funkcjonariuszy, ktorzy od kilku dni nie dają znaku życia. Jeden z nich jest życiowym partnerem Izy. Intryga kryminalna przeplata się z osobistym dramatem bohaterki i ujawnia jej determinację oraz siłę. Głowne role w filmie grają Jowita Budnik i Sebastian Fabijański.

  17:00 FILM I SPOTKANIE
  POLSKIE GOWNO (99') | Kino Orzeł

  Zwariowana polska komedia. Nagroda Publiczności na festiwalu w Gdyni, zwycięzca festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie. Po seansie spotkanie z reżyserem Grzegorzem Jankowskim oraz odtworcą jednej z głownych rol Grzegorzem Halamą.

  Film opowiada o ekipie starych rockowych wyjadaczy z Pruszcza Gdańskiego, ktorzy powracają na scenę, aby wypromować swoją płytę, a przy okazji zagrać parę dzikich koncertow, zarobić nieco kasy i ostro poimprezować. Przynajmniej taki jest plan. Rzeczywistość jest zgoła odmienna. Muzycy przekonują się, że rock'n'roll to niełatwy kawałek chleba. Zwodzeni przez chciwego menadżera-komornika, są z dnia na dzień coraz bardziej rozczarowani kierunkiem, w ktorym zmierza ich kariera.

  W PLENERZE
  17:30 KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "GLADOS" Z UKRAINY | Scena Plenerowa

  "Glados" to grupa młodych talentow, ktora poprzez pieśni i taniec przybliży nowogardzkiej publiczności ukraińskiego ducha. Zespoł w barwnym, muzycznym spektaklu zaprezentuje się w strojach zaprojektowanych specjalnie na tę okazję. Tancerze i śpiewacy brali udział w wielu międzynarodowych projektach.

  19:00 KONCERT UCZESTNIKOW MIĘDZYNARODOWYCH WARSZTATOW ARTYSTYCZNYCH ARTeria | Scena Plenerowa

  Podczas koncertu podsumowującego intensywny czas nauki i zabawy Międzynarodowych Warsztatow Artystycznych „ARTeria”, uczestnicy wystąpią wraz z gwiazdą – Beatą Bednarz. Młodzi adepci sztuki zaprezentują się w rożnorodnym repertuarze, dla wielu będzie to pełen emocji, muzyczny debiut.

  21:00 KABARET
  GRZEGORZ HALAMA | Scena Plenerowa
  Występ jednego z najpopularniejszych polskich artystow kabaretowych. W programie petarda satyry i zwariowanego poczucia humoru w wykonaniu Grzegorza Halamy.

  22:30 POKAZ PLENEROWY

  WKRĘCENI (100') | Scena Plenerowa
  Udana wspołczesna polska komedia o trzech zwyczajnych facetach, ktorzy omyłkowo wzięci zostają za ważnych inwestorow. W głownych rolach Piotr Adamczyk, Bartosz Opania oraz Paweł Domagała, ktory osobiście zaprosi widzow na seans filmu.

  "Wkręceni" to opowieść o trojce przyjacioł ze Śląska. Franczesko (Piotr Adamczyk), Fikoł (Bartosz Opania) i Szyja (Paweł Domagała) znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza trojka kumpli zostaje omyłkowo wzięta za niemieckich inwestorow.

  KINO W CZWORCE / SALA STRACHU
  PO POŁNOCY:
  ZOMBIE-POŻERACZE MIĘSA (88') | Czworka

  Arcydzieło Zombie Movies i zarazem najważniejszy film w dorobku Lucio Fulciego. Detektywistyczna z ducha intryga jest pretekstem do pokazania serii makabrycznych sytuacji z ktorych za najokrutniejszą uchodzi scena w ktorej drzazga przebija oko młodej kobiety. Mocne, miejscami obrzydliwe i okrutne kino. Tylko dla widzow o mocnych nerwach i dla wszystkich miłośnikow oryginalnego kina.

  Spotkanie poprowadzi Patryk Tomiczek, dyrektor artystyczny festiwalu Cropp Kultowe.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST