Wybierz region

Wybierz miasto

  19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami" - dzień 5

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  10:00 Niedziela, 19 lipca

  • Wstęp wolny

  Kino kończy w tym roku dokładnie 120 lat. Od jego początkow powstała niezliczona liczba filmow i zapewne życia już nie starczy, by poznać chociażby ułamek z nich. Skupiam się więc, na tym co najnowsze, najważniejsze i najlepsze. Jaki cel przyświeca mi w doborze filmowego repertuaru? Ta najważniejsza myśl jest od kilku lat niezmienna: "to festiwal dla mieszkańcow Nowogardu i jego okolic". I tak sobie myślę, że żyją tutaj fajni ludzie, ktorzy chcą oglądać dobre kino – dla nich ten festiwal tworzymy. Te pięć filmowych dni to: cenione fabuły polskie i zagraniczne, wybitne dokumenty, animacje, krotkie i długie metraże, kino nieme i klasyczne (w nowych odsłonach), a przede wszystkim goście, goście, goście. Będą wystawy, koncerty, występy kabaretowe, warsztaty – w kinie Orzeł, przestrzeni NDK i w plenerze. Codzienny kilkugodzinny blok dedykujemy dzieciom. W tym roku zaprosiłem do Nowogardu liczne grono uznanych i cenionych tworcow, ktorzy mają światu COŚ do powiedzenia, bo sam film to tylko część pewnej historii – znacznie więcej o nim można się dowiedzieć z rozmow i spotkań. Na kolejnych stronach tego katalogu polecam najważniejsze z wydarzeń. "Lato z Muzami" to festiwal tworzony z myślą o widzach, a moim wielkim pragnieniem jest, by każdy seans i każde wydarzenie było przez Was długo pamiętane. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w festiwalu, gwarantuję mnostwo niezapomnianych wrażeń.

  Program:
  10:00 FILM
  ASTERIKS I OBELIKS: OSIEDLE BOGOW (82') | Kino Orzeł

  Rok 50-ty przed naszą erą. Cała Galia jest okupowana przez Rzymian. Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galow nadal stawia opor najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńcow, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galow wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To "Wioska Bogow". Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

  12:00 FILM I SPOTKANIE
  Z ŁOŻKA POWSTAŁEŚ (23') | Kino Orzeł

  Film w reżyserii Bartosza Konopki streszcza w 20 scenach przełomowe zdarzenia z naszej najnowszej historii przez pryzmat... łożka. Rewelacyjny sposob filmowej inscenizacji upływającego czasu. Po seansie spotkanie z odtworcą głownej roli Pawłem Domagałą, jednym z najpopularniejszych dziś aktorow młodego pokolenia.

  13:30 FILM I SPOTKANIE

  MOW MI MARIANNA
  15:30 FILM I SPOTKANIE
  KEBAB I HOROSKOP (72') | Kino Orzeł
  Opowieść pełna oryginalnego i absurdalnego humoru. Po seansie spotkanie z reżyserem Grzegorzem Jaroszukiem oraz odtworcą jednej z głownych rol w filmie Andrzejem Zielińskim.

  Film opowiada historię pracownikow bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa (Andrzej Zieliński) w sklepie pojawia się dwoch "specjalistow od marketingu" o zagadkowych przydomkach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Personel sklepu to postaci barwne, ale jednocześnie dosyć zobojętniałe na bodźce zewnętrzne - do sklepu zwykle nikt nie przychodzi! Spece od marketingu zmieniają atmosferę. Wszyscy poddają się ich coraz dziwniejszym pomysłom.

  19:00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
  Pokaz filmu BRZDĄC w reżyserii Charliego Chaplina, z premierową muzyką na żywo | Kino Orzeł

  Pokaz najlepszego filmu z konkursu Filmowa Młoda Polska oraz spotkanie z jego tworcą | Kino Orzeł

  Szczecińska Liga Superbohaterow zaprasza na film nakręcony podczas festiwalu. | Kino Orzeł

  Wernisaż wystawy uczestnikow Międzynarodowych Warsztatow Artystycznych ARTeria | Miejska Biblioteka Publiczna

  Wernisaż wystawy uczestnikow Pleneru Malarskiego 2015 | Miejska Biblioteka Publiczna

  W PLENERZE
  18:00 KONCERT AFRIQUE SOGUE | Scena Plenerowa
  Afrique Sogue to projekt muzyczno-taneczny, ktory powstał w wyniku fascynacji Zachodnią Afryką jak i z potrzeby wcielenia w życie umiejętności nabytych przez wiele lat zgłębiania kultury tego regiony. Zespoł wykonuje tradycyjne rytmy grane na bębnach djembe i dundun, pochodzące z takich krajow jak Gwinea, Mali czy Sierra Leone, ktorym towarzyszą pieśni śpiewane przez czarnoskorą, gwinejską wokalistkę M’mharry Sylla w językach susu i malinke. W trakcie koncertu będzie można podziwiać rdzenne tańce – typowe dla tego regionu. Ten żywiołowy spektakl zabierze publiczność w odległe i egzotyczne rejony Czarnego Lądu, na łono jednej z najdalszych kultur świata, zwaną Kulturą Mande. Będą to niezapomniane wrażenia.

  21:00 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU | Scena Plenerowa
  Wręczenie nagrod: Konkurs Filmowa Młoda Polska, Konkurs na komiks o tematyce filmowej oraz Robi swoje! – specjalna nagroda dla młodego utalentowanego aktora

  Projekt uczestnikow Międzynarodowych Warsztatow Artystycznych ARTeria. To interdyscyplinarne widowisko, łączące w sobie rożnorodne sztuki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST