Wybierz region

Wybierz miasto

  Cudawianki 2018

  Plac Szarych Szeregów w Nowogardzie
  Nowogard, ul. Pl. Szarych Szeregów/-

  16:00 Piątek, 29 czerwca

  • Wstęp wolny

  Już 29 czerwca przy placu Szarych Szeregow odbędzie się wydarzenie, podczas ktorego będziemy mogli podziwiać występy zespołow z Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy oraz Polski. „SOBOTKOWE cudaWIANKI” to święto folkloru: ludowe granie, jadło i napitki, skakańce, dmuchańce, konkurs na wianek, staropolskie gry, a także jarmark cudow. Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku rodzinnym i IV Spotkaniach z Folklorem podczas imprezy „SOBOTKOWE cudaWIANKI”, ktora rozpocznie się 29 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 przy placu Szarych Szeregow.

  W programie znalazły się występy gwiazd muzyki ludowej ze świata. W Nowogardzie gościć będziemy Zespoł Folklorystyczny „Perlynka” ze Sławuty (Ukraina) grupę Fritz-Reuter-Ensemble z Anklam (Niemcy), grupę folklorystyczną „Decka z Buchlovic" (Czechy), The MacLennan Scottish Group (Wielka Brytania) oraz Zespoł Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „Ina”. Na scenie wystąpią rownież laureaci II Regionalnego Konkursu Piosenki Ludowej „Piękna nasza Polska cała” oraz zespoły Nowogardzkiego Domu Kultury – będą z nami: Zespoł Śpiewaczy „Wesoła Ferajna”, Kapela Rycha, Ad Libitum oraz Animando.

  Tego dnia dowiemy się rownież, kto wygra tablet ufundowany przez Pizzerię „Fantazja”. Ma okazję zdobyć go osoba, ktora wykona najpiękniejszy, ekologiczny wianek sobotkowy. Na prace uczestnikow konkursu będziemy czekać od godz. 16:00 do 17:00. Konkurs zostanie rozstrzygnięty o godz. 18:00.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST