Wybierz region

Wybierz miasto

  Grupa MoCarta „Frank'n Roll”

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  16:30 Sobota, 20 lutego

  • 60zł

  Grupa MoCarta:
  Kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespoł tworzy czterech absolwentow Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Wspolną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Zespoł po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretow „PaKa 97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. „Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. W lutym 1998 nakładem wydawnictwa Selles ukazała się pierwsza płyta zespołu. Do października 2000 roku wiolonczelistą Grupy był tragicznie zmarły Artur Renion. Od grudnia 2000 roku nowym członkiem Grupy jest Bolek Błaszczyk.
  Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespoł występuje rownież z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką. W październiku 1998 Grupa wzięła udział w prestiżowym festiwalu „Gaudeamus” we Wrocławiu, uzyskując niezwykle przychylne recenzje w piśmie „Ruch Muzyczny”. Od tego czasu Grupa MoCarta jest często zapraszana do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdża na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina, Chiny, Japonia).
  Wydali kilka płyt, m.in.: KREATURY - czyli Cztery pory roku według Grupy MoCarta (2000), Cztery struny świata (2004), Zamach na MoCarta, czyli jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie (2010), Frak'n'Roll (2012).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST