Wybierz region

Wybierz miasto

  Najlepsze Filmy w Historii Kina - "Lśnienie" S. Kubricka

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  18:00 Środa, 4 lutego

  • 10zł

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Najlepsze filmy w historii kina". Tym razem poświęcone ono będzie filmowi "Lśnienie" Stanleya Kubricka. Tradycyjnie przed projekcją w filmu wprowadzi Krzysztof Spor, dyrektor artystyczny Festiwalu "Lato z Muzami" . Po projekcji zapraszamy na dyskusję o filmie, konkursy z nagrodami w postaci książek o tematyce filmowej i płyt DVD.

  Bohaterem filmu jest Jack Torrance, ktory wraz z rodziną przeprowadza się do gorskiego hotelu, w ktorym został zatrudniony jako stroż zimowy. Spokoj opuszczonego poza sezonem kurortu ma umożliwić mu skoncentrowanie się na tworczości literackiej. Okazuje się jednak, że złowroga atmosfera miejsca stopniowo popycha go w obłęd.

  Głownym tematem filmu Lśnienie jest zło i tajemnica jego genezy. Jednocześnie Kubrick zadaje w swym dziele pytania o kondycję owczesnej rodziny i społeczeństwa.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST