Wybierz region

Wybierz miasto

  Proletaryat

  Plac Szarych Szeregów w Nowogardzie
  Nowogard, ul. Pl. Szarych Szeregów/-

  20:00 Niedziela, 1 maja

  • Wstęp wolny

  Proletaryat:
  Polski zespoł rockowy z Pabianic, utworzony w listopadzie 1987. To jeden z klasykow polskiego rocka, to jeden z najlepszych zespołow „drugiego pokolenia” polskiej sceny rockowej. To zespoł, ktory w oryginalny sposob połączyła punk rock z metalem, tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Dzięki zaangażowanym tekstom, o ktorych ich autor i wokalista mowi: „Nasze utwory są jak lustra, w ktorych odbija się nasza rzeczywistość”, grupa przez wielu uznawana jest za „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych”. We wrześniu 2010 roku ukazała się kolejna płyta Proletaryatu zatytułowana „Prawda”, na ktorej znalazło się 10 nowych kompozycji. Do dwoch utworow – „Bol” i „Ruchomy cel”, zespoł nagrał teledyski. W grudniu tego samego roku została wydana gra komputerowa Music Master Chopin, do ktorej Proletaryat nagrał anglojęzyczny utwor zatytułowany „Time to Rise”. Zgodnie z wizją gry, był on zainspirowany tworczością Fryderyka Chopina.
  13 kwietnia 2015 roku nakładem Agencji Artystycznej MTJ ukazał się album zespołu zatytułowany „Oko za oko”. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST