Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie „Niepełnosprawność – nieoczekiwany gość”

  Nowogardzki Dom Kultury Kino Orzeł
  Nowogard, ul. Pl. Wolności/7, +48 91 392 62 62

  11:00 Poniedziałek, 16 listopada

  • Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu „Niepełnosprawność – nieoczekiwany gość” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osob z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Wolnie, ktore odbędzie się 16.11.2015r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury.

  Impreza ma na celu przybliżenie życia osob niepełnosprawnych – w domu i w społeczeństwie. Wydarzenie skierowane jest do osob, ktorych dotyczy ten problem oraz wszystkich zainteresowanych. W ramach spotkania odbędą się projekcje filmow oraz prelekcje prowadzone przez osoby związane z tematem niepełnosprawności: Bożenę Daniluk, Magdalenę Gniadek oraz Marka Deję. Uczestnicy będą mogli zobaczyć premierę spektaklu „Dożywocie”, ktorego autorką jest Bożena Daniluk.

  Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osob z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Wolnie powstało 29 maja 1995 roku. Zrzesza ponad 40 członkow, prowadzi cztery placowki dla osob niepełnosprawnych intelektualnie: dwie placowki edukacyjne realizujące obowiązek szkolny, placowkę prowadzącą rehabilitację zawodową oraz placowkę realizującą zadania z zakresu rehabilitacji społecznej. Ośrodki te znajdują się w Ostromicach, Przybiernowie oraz Wolinie. Członkowie stowarzyszenia otaczają swoich podopiecznych stałą, całodzienną opieką i rehabilitacją, organizują dowoz uczestnikow na zajęcia do placowek, wycieczki turystyczne oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

  Spotkania z rożnymi rodzajami niepełnosprawności są już stałym elementem życia Nowogardzkiego Domu Kultury – w ubiegłym roku na nowogardzkiej scenie gościliśmy aktorow teatru Bomba Bomba, na co dzień w NDK spotkać można uczestnikow zajęć Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym W NDK odbywają się rownież koncerty charytatywne, takie jak: Zaśpiewajmy dla Jakuba, czy Pomożmy Błażejkowi. Najbliższa planowana akcja to „NDK i przyjaciele dla Arusia”, podczas ktorej zbierane będą środki na rehabilitację Arkadiusza Trzcińskiego. Integracja społeczności i spotkania z bliskim Innym to wspaniała okazja do tworzenia nowych relacji i postrzegania drugiego jako tego, ktory inspiruje do działania.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST