Wybierz region

Wybierz miasto

  XIII Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej Między Niebem a Ziemią 2016 - dzień 4

  Kościół Wniebowzięcia NMP
  Nowogard, ul. Kościelna/2A, +48 91 392 63 70

  19:00 Piątek, 20 maja

  • Wstęp wolny

  W Szczecinie już po raz trzynasty odbędzie się wyjątkowy festiwal poświęcony muzyce dawnej. Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza na siedem niepowtarzalnych wydarzeń z udziałem artystow z kraju i zagranicy.

  Między niebem a ziemią – muzyczna metafora egzystencji człowieka, ktory angażuje zmysły i ducha, aby odnaleźć swoje miejsce w dzisiejszym świecie – to temat tegorocznego święta muzyki dawnej w Szczecinie. Będzie to niepowtarzalne spotkanie z artystami z Berlina, Hamburga, Krakowa, Lwowa, St. Petersburga, Pragi, Warszawy i Wiednia. Wspaniałymi głosami, instrumentami i tańcem wyrażą piękno i bogactwo przesłania w wyjątkowych miejscach Szczecina. Wśrod zaproszonych gości znajdują się m.in. Petr Wagner i Ensemble Tourbillon, A Cappella Leopolis, Stefan Plewniak i Consortium Sedinum. Tradycyjnie Festiwal zwieńczy koncert Beethoven non plus ultra, podczas ktorego kolejne dzieła kompozytora z Bonn zabrzmią na instrumentach historycznych w wykonaniu Orkiestry Famd.pl pod kierownictwem Pawła Osuchowskiego.

  Koncert Zapomniane skarby Kapeli Rorantystow – pieśni maryjne
  Wykonawcy:
  Zespoł męski Gregorianum
  Berenika Jozajtis-Kubiak - kierownictwo artystyczne

  W programie XVI wieczne motety Sebastiana z Felsztyna oraz Jean Lheritier.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST