MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Nowogard, 8.11-14.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Nowogardu

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 8.11 do 14.11.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 8.11 do 14.11.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowogardu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Goleniowianin mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Nowogard od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Goleniowianin mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu

Sukces Przemysława Kucy na zawodach w Mosinie.

📢 Co wziąć ze sobą do szpitala na leczenie COVID-19 i nie tylko? Przygotuj zestaw awaryjny [LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY] 14.11.20

Co wziąć ze sobą do szpitala na wypadek leczenia (covid-19 i nie tylko) podczas pandemii? Fundacja Gotowi.org przedstawiła, z czego powinien składać się podstawowy "zestaw awaryjny". - Jego przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu - czytamy na fanpejdżu Gotowi.org na Facebooku.

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Nowogard: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowogardzie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

📢 Masz te objawy? Mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne. Jakich sygnałów wysyłanych przez ciało nie należy ignorować?

Wiele sygnałów wysyłanych przez nasze ciało po prostu ignorujemy. Na ból głowy lub karku łykamy tabletki, nieustające przemęczenie zrzucamy na karb przepracowania, za wahania wagi zaś obarczamy winą ostatni posiłek. Warto sobie uświadomić, że wszystkie, nawet z pozoru błahe dolegliwości, mogą być oznaką mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych.

📢 Edyta Górniak nie wierzy w koronawirusa. "To nie ja miałam COVID" - memy internautów. Górniak: maseczki dzielą naród, statyści w szpitalach

Edyta Górniak nie wierzy w koronawirusa i za pośrednictwem internetu zakomunikowała swoje stanowisko ws. Covid-19. Jej zdaniem "w szpitalach leżą statyści", a "maseczki dzielą naród". Do kontrowersyjnych poglądów Edyty Górniak odniósł się prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, który na antenie TVN24 mówi wprost: "Musimy potępiać postawy nieodpowiedzialne". Co na to internauci? Wiedzą swoje. "To nie ja miałam COVID" - brzmią memy, które komentują stanowisko piosenkarki. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie powiatu goleniowskiego

Z oficjalnego komunikatu wojewódzkiej stacji Sanepidu z 13 listopada wynika, że na terenie powiatu goleniowskiego odnotowano aż 210 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

📢 Lekarz Mariusz Mioduski: Tlen się kończy, nikt nie chce przyjąć pacjentów

Tlen w szpitalach już się kończy. Są trudności w dostawie butli z tlenem. Stan pacjentów chorych na COVID-19 jest coraz cięższy. Dużo pacjentów umiera. Coraz więcej. Wszystkie oddziały intensywnej terapii i respiratory są zajęte. Chcieliśmy przekazać pacjenta na respiratorze do szpitala covidowego, ale w województwie nie było szansy, aby znaleźć dla niego miejsce i nigdzie poza województwem – mówi Mariusz Mioduski, anestezjolog i lekarz medycyny ratunkowej z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

📢 150 mln zł na dofinansowanie zakupu aut elektrycznych. "Największe dopłaty do zakupu elektrycznych aut dostawczych oraz taksówek"

Dd 26 czerwca 2020 roku będzie można składać wnioski do programów „Zielony samochód”, „eVAN” i „Koliber”. Ministerstwo Klimatu wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki na programy wspierające elektromobilność przeznaczą blisko 150 mln zł. - Trwająca epidemia COVID-19 wymaga od nas rozpoczęcia poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą pobudzić gospodarkę- mówił minister klimatu.

📢 Formalności związane z narodzinami dziecka – o czym trzeba pamiętać i kiedy należy to zrobić! 10 ważnych rzeczy!

Narodziny dziecka to bardzo ważny dzień w życiu kobiety, jej partnera i całej rodziny. Aby noworodek stał się pełnoprawnym obywatelem, należy dopilnować wielu formalności. Oto najważniejsze rzeczy, jakie musisz zrobić ty, albo małżonek/partner zaraz po porodzie.

📢 Smog – co to jest i jak nam szkodzi? Przyczyny zanieczyszczenia powietrza, skutki dla zdrowia i metody ochrony. Smog kwaśny i fotochemiczny

Zanieczyszczenie powietrza to rosnący problem, przez wiele osób lekceważony. Tymczasem lekarze ostrzegają, że jest czynnikiem rozwoju chorób serca, tak samo jak wysokie ciśnienie krwi czy poziom cholesterolu. Inne skutki to częstsze przypadki cukrzycy, demencji, nowotworów i poronień. Lista chorób, którym sprzyja, jest coraz dłuższa. Najważniejszą kwestią jest więc to, jak chronić przed smogiem swoje zdrowie.

📢 Czy będą nowe obostrzenia w Polsce? W innych krajach jest już całkowity lockdown. Jak z koronawirusem radzą sobie Niemcy czy Francja?

Choć całkowity lockdown dopiero przed nami, wielu osobom już teraz nie podobają się wprowadzone przez polski rząd obostrzenia - uważają je za zbyt rygorystyczne. Dla porównania przytacza się przykłady innych krajów, w których koronawirus także szaleje, a mimo tego nie nastąpił lockdown, sklepy i usługi są otwarte, a dzieci nadal chodzą do szkoły. Czy aby na pewno Polska ma jedne z najostrzejszych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa? Zobacz, jakie naprawdę są obostrzenia w Czechach, Francji, Niemczech i innych krajach.

📢 Dzieci i ich ulubione zabawki z całego świata: poruszające zdjęcia. Jak wygląda dzieciństwo w różnych krajach? Czasem słodko, czasem gorzko

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje - nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

📢 Znaczny spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu goleniowskiego

Z oficjalnego komunikatu wojewódzkiej stacji Sanepidu z 12 listopada wynika, że na terenie powiatu goleniowskiego odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To znacznie mniej niż w poprzednich dniach.

📢 Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała i ból oczu. Jak może jeszcze objawiać się COVID-19? Lista objawów rzadszych

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?

📢 Czy tak będzie wyglądać nowa hala sportowa w Nowogardzie? Wizualizacja zaprezentowana

9 listopada w nowogardzkim Urzędzie Miejskim zaprezentowana została władzom gminy koncepcja architektoniczno-budowlana nowej hali widowisko-sportowej, która miałaby powstać przy Szkole Podstawowej nr 2.

📢 5 najczęstszych błędów, jakie popełniamy przy używaniu pralki. Najczęstsze awarie oraz jak naprawić pralkę? 12.11.2020

Pralka ma swoją żywotność, jak każde urządzenie elektryczne ulega awariom. Często bywa tak, że sami się do tego przyczynianiami poprzez złe użytkowanie i jej konserwacje. Oto 5 błędów, które robimy naszym pralkom oraz najczęstsze awarie występujące w tym urządzeniu. Podpowiadamy także jak naprawić pralkę samemu i czy jest to możliwe?

📢 Nowogard Świętem Niepodległości podzielony. Dwie uroczystości pod dwoma pomnikami

Mocno podzielone są działające w Nowogardzie stronnictwa polityczne. Nawet Narodowe Święto Niepodległości obchodzą osobno.

📢 Jak postępować, podejrzewając COVID-19? Objawy zarażenia koronawirusem, zalecane działania i wszystkie najważniejsze związane z tym kwestie

Podejrzewam koronawirusa u siebie lub bliskiej osoby – co mam robić? To pytanie zadajemy obecnie coraz częściej. Warto więc wiedzieć, jakie są najbardziej typowe objawy COVID-19 i w jakim wieku występują, a jakie pojawiają się rzadziej u określonych grup ludzi, ale też mogą wskazywać na infekcję. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach zachodzi podejrzenie o zakażenie koronawirusem oraz w jaki sposób można potwierdzić lub rozwiać obawy za pomocą odpowiednich testów. Tłumaczymy, jak sprawdzić, czy jest się objętym izolacją domową lub kwarantanną, a także jaki jest przewidywany czas ich trwania.

📢 Budowa domu – 10 formalności, które musisz załatwić, zanim rozpoczniesz prace

Marzysz o domu, ale nie wiesz, jak ruszyć z budową? Oto formalności, od których musisz zacząć, zanim wbijesz pierwszą łopatę.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Zamach na Roberta Fico. Stan premiera Słowacji jest poważny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto