Rodzinna fiesta sportu w Teatrze Letnim – bieganie i nordic walking

Grzegorz Świstak
Teatr Letni w Stargardzie zaprezentował się z najpiękniejszej strony 6 kwietnia, ożywiony sportową rywalizacją i radością najmłodszych. W ramach lokalnego święta ruchu, miłośnicy biegania oraz nordic walking w różnym wieku spotkali się, by zmierzyć swoje siły na licznych dystansach.

Nad energicznym rozpoczęciem wydarzenia czuwał Grzegorz Terlikowski, trener personalny, który poprowadził rozgrzewkę dla najmłodszych sportowców. Chwilę później dzieci z entuzjazmem ruszyły na wytyczone w parku Chrobrego trasy, które zmierzały od dystansów dla najmłodszych - 100 i 200 metrów - do dystansów wyzwania dla starszych biegaczy - 500, 600 i 1000 metrów. Tegoroczne biegowe miasteczko nie tylko tętniło energią, ale również przyciągnęło wzrok dzięki legendarnemu Batmankowi, w tej roli Sebastian Łukaszewski, który prowadził naszych przyszłych mistrzów sportu.

Każdy osiągający linię mety mógł poczuć się wyjątkowo, otrzymując pamiątkowy medal oraz ciepłe oklaski publiczności. Świetnym akcentem była ceremonia wręczenia atrakcyjnych nagród, które przeprowadzili Marcin Przepióra, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, oraz lokalni działacze sportowi i sponsorzy. Wydarzenie to pokazało, jak wielka radość i satysfakcja płyną z aktywnego spędzania czasu w rodzinnym gronie.

Wyniki:

I m. w biegu na 100 m. zajął Marcel Wędzina, a wśród dziewcząt - Zosia Ilnicka, oboje ze Stargardu,
I m. w biegu na 200 m. zajęli Jędrzej Kozłowski z Stargardu i Apolonia Bogacka ze Szczecina, I m. w biegu na 500 m. zajęli Ignacy Laskowski ze Stargardu i Ines Lewandowska z Gorzowa.
I m. w biegu na 600 m. (rocz. 2013 - 2014) zajęli Filip Jakubowski z Sulęcina i Zuzanna Szmit ze Stargardu,
I m. w biegu na 600 m. (rocz. 2011 - 2012) zajęli Miłosz Klof ze Stargardu i Klaudia Laskowska ze Stargardu,

I m. w biegu na 1000 m. zajęli Aleksander Szubert z Suchania i Iga Smutek z Barlinka.

Open mężczyźni:

I m. - Damian Andruszkiewicz (na zdj. z prawej) z Klubu Pionier Szczecin (17:27), ustanowił on rekord trasy.
II m. - Sebastian Łukaszewski (w środku) - SKL Stargard (18:26)
III m. - Marcin Organka Trucht Łobez (18:47).