Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestycja Grupy Rhenus w Nowogardzie – budowa centrum logistycznego

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Potwierdziły się informacje, o których lokalne media spekulowały od kilku dni. Firma Rhenus Warehouse Solutions rozpocznie realizację znaczącego projektu pod Nowogardem. Na terenie o powierzchni przekraczającej 30 hektarów powstanie nowoczesne centrum logistyczne. Kluczowym aspektem działalności najnowszego obiektu będzie obsługa e-commerce, co odpowiada rosnącemu popytowi na logistykę sklepów internetowych.

Zakładane jest, że inwestycja znacząco wpłynie na lokalny rynek pracy, oferując nowe miejsca zatrudnienia oraz stymulując rozwój powiązanych branż. Ponadto, centrum będzie mogło skutkować polepszeniem infrastruktury i logistyki w regionie. Mimo, że inwestycja ma być rozpoczęta za dwa lata, informacja została podana już teraz, co wielu mieszkańców Nowogardu odbiera jako rozpoczęcie kampanii wyborczej przez burmistrza tego miasta Roberta Czaplę.

Praca polegać będzie przede wszystkim na przyjmowaniu towarów, ich konfekcjonowaniu, pakowaniu, magazynowaniu i wysyłce – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor goleniowskiego oddziału firmy Marek Kunert.. Personel w zdecydowanej większości zatrudniony zostanie na magazynie, nie będziemy więc wymagać wielkiego doświadczenia czy wykształcenia, a szkolenie będzie mogło się odbywać w innych lokalizacjach, takich jak Goleniów, ale też w trakcie rozruchu zakładu. W trybie docelowym zakładamy zatrudnienie ponad tysiąca osób, choć oczywiście będzie się to odbywać etapami

Szczegóły dotyczące planowanej budowy, harmonogram działań oraz przewidywane skutki ekonomiczne dla Nowogardu nie zostały jeszcze w pełni ujawnione. Oczekuje się jednak, że w najbliższym czasie przedstawiciele firmy Rhenus Warehouse Solutions oraz lokalnych władz udostępnią więcej informacji na ten temat. Firma zakupiła tam 33 ha gruntu. Budowa ruszy w roku 2026, a po jej zakończeniu zatrudnienie w nowym obiekcie znajdzie ok. 1000 osób.

- Tak naprawdę inwestycja rozpoczęła się wraz z zakupem tej działki - dodaje dyrektor Kunert. Teraz działamy by uzyskać wszystkie wymagane decyzje, a to trochę trwa. Stąd w naszych planach rozpoczęcie budowy za dwa lata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Inwestycja Grupy Rhenus w Nowogardzie – budowa centrum logistycznego - Goleniów Nasze Miasto

Wróć na nowogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto