MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W nowogardzkim ratuszu dojdzie do istotnych zmian. Wiceburmistrz z nowym zatrudnieniem?

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Po przegranych wyborach na urząd burmistrza gminy Nowogard przez Roberta Czaplę, Urząd Miejski czekają istotne zmiany organizacyjne. Przed wszystkim odejdzie Bogdan Jaroszewicz, który niedawno bez powodzenia startował w wyborach na prezydenta Szczecina. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Jaroszewicz znalazł już zatrudnienie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O tym, że mieszkańcy Nowogardu oczekiwali na zmiany po wyborach samorządowych świadczy spontaniczne zgromadzenie w poniedziałek na Placu Wolności. Kilkadziesiąt osób osobiście gratulowało Michałowi Wiatrowi sukcesu wyborczego.

Przypominamy. Michał Wiatr już w pierwszej turze wyborów pokonał dotychczasowego burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę reprezentującego Lewicę. W Radzie Miejskiej istotne przetasowania, bowiem komitet wyborczy Michała Wiatra zdobył 9 mandatów w 21 osobowej Radzie, w której znaleźli się również przedstawiciele Lewicy – 6 mandatów, Koalicji Obywatelskiej – 3 mandaty, Patriotycznego Nowogardu – 2 mandaty oraz Trzeciej Drogi-PSL – 1 mandat. Taki podział w Radzie powoduje konieczność zawiązania koalicji, którą utworzy prawdopodobnie NOWA i KO.

O swoich pierwszych decyzjach zaraz po zaprzysiężeniu, opowiedział Głosowi Michał Wiatr.

Przede wszystkim przeprowadzę audyty zewnętrzny w Urzędzie, ZBK, NDK i Bibliotece, Szpitalu i Oświacie – powiedział Głosowi Michał Wiatr, nowo wybrany burmistrz Nowogardu. Od razu zaznaczam, nie zamierzam tu urządzać „polowania”, ale muszę zrobić tzw. bilans otwarcia. Muszę wiedzieć jaką mamy faktycznie sytuację Finansową Gminy, bo dochodzą mnie już dzisiaj bardzo niepokojące sygnały. Jest przecież ciągłość władzy, a ja nie zamierzam odpowiadać za „piwo nawarzone” przez mojego poprzednika. Już dzisiaj słyszę, że ustępujący włodarz zamierza wyprawić na koniec huczną majówkę, ale zapłatę za nią zrzucić na moje barki. Więc w sprawach finansów będę bardzo konsekwentny i skrupulatny. Nie zawaham się też zawiadamiać odpowiednich organów, jeśli tylko będzie jakiekolwiek podejrzenie nieprawidłowości wydatków.

Zmiany w nowogardzkim magistracie

Odejście burmistrza Czapli wraz ze swoim zastępcą nie będzie jedyne w Urzędzie. Nieoficjalnie mówi się, że rezygnację już złożył skarbnik gminy Marcin Marchewka. Nieznana jest decyzja sekretarza Pawła Jurasa, jednak i tu należy spodziewać się zmiany. Kto zajmie miejsce ustępujących urzędników? Nowo wybrany burmistrz nie chce zdradzać kogo powoła na te stanowiska. Nieoficjalnie mówi się o powrocie do urzędu Agnieszki Biegańskiej-Sawickiej, która była sekretarzem ale również burmistrzem Nowogardu. Kolejnym kandydatem do powrotu do urzędu jest Adam Czernikiewicz.

Michał Wiatr na pytanie czy w Urzędzie dojdzie do kolejnych zwolnień, odpowiada.

Odwrócę to pytanie – mówi Głosowi Wiatr, Ile będzie trzeba zatrudnić osób, żeby ten Urząd działał dobrze i sprawnie. Dzisiaj widać jak ogromne są braki kadrowe. Każda osoba uczciwie, rzetelnie i merytorycznie wykonująca swoje obowiązki niech spokojnie pracuje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W nowogardzkim ratuszu dojdzie do istotnych zmian. Wiceburmistrz z nowym zatrudnieniem? - Goleniów Nasze Miasto

Wróć na nowogard.naszemiasto.pl Nasze Miasto